Föreningen för regional biblioteksverksamhet

Läns-/regionbibliotek

Läns-/regionbibliotek Kontaktperson
Biblioteksutveckling Blekinge Kronoberg Kristina Hedberg
Länsbibliotek Dalarna Maria Törnfeldt
Gotlands länsbibliotek Cecilia Herdenstam
Kulturutveckling på Region Gävleborg Hanna Krantz
Regionbibliotek Halland Maria Ehrenberg
Region Jämtland Härjedalen Catarina Lundström
Regionbibliotek Region Jönköpings län Katinka Borg
Regionbiblioteket Kalmar län Detlef Barkanowitz
Regionbibliotek Norrbotten Birgitta Markusson
Kultur Skåne Maria Tsakiris
Regionbibliotek Stockholm Malin Ögland
Länsbibliotek Sörmland Charlotte Åstrand
Länsbibliotek Uppsala Lisa Ångman
Region Värmland Oda Larsson
Länsbibliotek Västmanland Karin Hansson
Länsbiblioteket i Västerbotten Carl-Axel Gyllenram
Länsbiblioteket Västernorrland Per-Erik Wik
Kultur i Väst Eva Fred
Regionbiblioteket i Örebro län Peter Alsbjer
Regionbibliotek Östergötland Kerstin Olsson

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-postadresser till samtliga kontaktpersoner:
kristina.hedberg@regionblekinge.se; maria.tornfeldt@falun.se; cecilia.herdenstam@gotland.se carin.palmqvist.isaksson@lg.se; maria.ehrenberg@regionhalland.se; katinka.borg@rjl.se; llt@rfkl.se; birgitta.markusson@nll.se; malin.ogland@stockholm.se; oda.larsson@regionvarmland.sekarin.hansson@ltv.se; carl-axel.gyllenram@regionvasterbotten.seper.erik.wik@lvn.se; eva.fred@kulturivast.se; catarina.lundstrom@regionjh.se; kerstin.ma.olsson@regionostergotland.se; charlotte.astrand@dll.se; peter.alsbjer@regionorebrolan.se; maria.tsakiris@skane.se; annelien.vandertang-eliasson@skane.se; lisa.angman@regionuppsala.se;

 

 

 

Ändra uppgifter?
Kontakta sidansvarig

Ditt namn (obligatoriskt)

Din e-post (obligatoriskt)

Meddelande

Skriv bokstäverna/siffrorna i fältet nedan:
captcha