Föreningen för regional biblioteksverksamhet

Läns-/regionbibliotek

Läns-/regionbibliotek Kontaktperson
Biblioteksutveckling Blekinge Kronoberg Kristina Hedberg
Länsbibliotek Dalarna Maria Törnfeldt
Gotlands länsbibliotek Cecilia Herdenstam
Kulturutveckling på Region Gävleborg Hanna Krantz
Regionbibliotek Halland Maria Ehrenberg
Region Jämtland Härjedalen Kerstin Örbro
Regionbibliotek Region Jönköpings län Katinka Borg
Regionbiblioteket Kalmar län Detlef Barkanowitz
Regionbibliotek Norrbotten Birgitta Markusson
Kultur Skåne Maria Tsakiris
Regionbibliotek Stockholm Oskar Laurin
Länsbibliotek Sörmland Charlotte Åstrand
Regionbibliotek Uppsala Lisa Ångman
Region Värmland Oda Larsson
Kulturutveckling, Region Västmanland Karin Engström
Länsbiblioteket i Västerbotten Charlotte Berglund
Länsbiblioteket Västernorrland Per-Erik Wik
Kultur i Väst Eva Fred
Biblioteksutveckling Region Örebro län Peter Alsbjer
Regionbibliotek Östergötland Elisabeth Cserhalmi

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-postadresser till samtliga kontaktpersoner:
kristina.hedberg@regionblekinge.se; maria.a.tornfeldt@Itdalarna.se; cecilia.herdenstam@gotland.se ; hanna.krantz@regiongavleborg.se; maria.ehrenberg@regionhalland.sekerstin.orbo@regionjh.se; katinka.borg@rjl.se; detlef.barkanowitz@rfkl.se; birgitta.markusson@nll.semaria.tsakiris@skane.se; oskar.laurin@sll.se; charlotte.astrand@dll.se; lisa.angman@regionuppsala.se;  oda.larsson@regionvarmland.se;   karin.engstrom@regionvastmanland.se; per.erik.wik@lvn.se; eva.fred@kulturivast.se; peter.alsbjer@regionorebrolan.se; elisabeth.cserhalmi@regionostergotland.se

 

 

 

Ändra uppgifter?
Kontakta sidansvarig

Ditt namn (obligatoriskt)

Din e-post (obligatoriskt)

Meddelande

Skriv bokstäverna/siffrorna i fältet nedan:
captcha